tu jesteś:   Strona główna

5 Dan w Zakopanem

Na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin, przebywał w Kobe (Japonia), wielokrotny Medalista Mistrzostw Polski, Europy i Swiata, zakopianczyk, Włodzimierz Weselski.


"......leciałem do Japonii z pewnymi obawami, wszak miałem zdawać egzamin na 5dan w najlepszej i najpotezniejszej japońskiej szkole Karate Kyokushin, prowadzonej przez legendę światowego karate Wielkiego Shihan Makoto Nakamure 11 dan, jedynego dwukrotnego Mistrza Świata Open w historii Japonii dzierzacego schede po legendarnym Mas. Oyama. Egzamin trwał przez trzy dni, sześć godzin dziennie! To była niesamowita próba i wyzwanie dla samego siebie, wiedziałem, że nie będzie odwrotu. Dziesiątki powiązanych technik i kombinacji, znajomość form kata, łamanie desek poszczególnymi technikami oraz walki z topowymi japonskimi zawodnikami. Byly chwile zwątpienia, ból kazdej czesci ciała, mysli ze nie wytrzymam, wytrzymałem wszystko..."
Ukoronowaniem pobytu w Kobe wśród gromkich braw było odebranie z rąk Wielkiego Shihana Nakamury stopnia 5 dan, z tytułem Shihan (Profesor Karate), tytułu Branch Chief z możliwością przeprowadzania egzaminów do 4 dan oraz uzyskanie japońskich, najwyższych uprawnień sedziowskich. Pobyt uświetniły Międzynarodowe Mistrzostwa Friendship 2017 z udziałem około 1000 zawodników i zawodniczek ze wszystkich kontynentów."
...Wyjazd uwazam za bardzo udany, a nowe doświadczenia chetnie przekażę zakopianskiej młodzieży trenujacej w naszym klubie. Za pośrednictwem Tygodnika chciałbym serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie Panu Adamowi Bachledzie Curusiowi, Panu Krzysztofowi Wisniewskiemu, firmie Alpin Sport oraz osobom prywatnym, bez pomocy których mój wyjazd nie byłby mozliwy..." komentuje Shihan Włodzimierz Weselski. Duomo Arigato! Osu!
Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi - Cos dolna mata judo: wtorki i piątki godz.16-17 grupa junior i dzieci, wtorki i środy grupa senior godz.19-20.


Zdjęcie 1800

Zdjęcie 1801

Zdjęcie 1802

Zdjęcie 1803

Zdjęcie 1804

Zdjęcie 1805

Zdjęcie 1806

Zdjęcie 1807

Zdjęcie 1808


wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1451


1999-2020 © MATinternet Zakopane :: Powered by AntCms