tu jesteś:   Strona główna

XI Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin

Dnia 26 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie w Nowym Targu odbył się XI Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Sportowa rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo zacięta i wzbudzała ogromne emocje wśród kibiców.

Zakopiański Klub Kyokushin Karate reprezentowała liczna 35 osobowa grupa zawodników i zawodniczek, która pod opieką sensei Włodzimierza Weselskiego 4 Dan oraz sensei Rafała Nędzy 1 Dan zdobyła 11 medali: 5 złotych, 2 srebrne oraz 4 brązowe.
Nasz reprezentant Tadeusz Urbaniak dodatkowo sięgnął po tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju i został uhonorowany dodatkowym pucharem.
W składzie sędziowskim zasiedli sensei Mariusz Chrapek 1 Dan, sensei Grzegorz Jóźkiewicz 1 Dan.
W turnieju wzięło udział 154 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków tj. z: Katowic, Nowego Sącza, Krosna. Limanowej, Niepołomic, Zakopanego, Wieliczki, Krościenka, Starego Sącza i Nowego Targu.