tu jesteś:   Strona główna

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Padwie

W sobotę 28 maja 2011 w Padwie we Włoszech odbyły się 25. Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin IKO, w których udział wzięło ok 160 zawodników z 17 krajów.  Polacy wywalczyli 13 medali, 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych.

Złoto zdobyli, w kumite Piotr Moczydłowski  ze Szczytna w kategorii 70 kg,  Agnieszka Winekz Otwocka w kategorii 55kg,  Agnieszka Sypień z Wrocławia w kategorii +65kg, w kata I miejsce wywalczył Tyzo Bartłomiej z Lublina. Po srebro sięgnęli w kumite Daniel Bukowy ze Świdnicy w kategorii -90kg, Ewelina Urbanowska z  Wrocławia +65 kg, w kata zaś Jan Gruba z Warszawy oraz  Helena Gabryś z  Siemianowic Śląskich. Brąz w kumite kategorii -90kg zdobył Marcin Prachnio z  Warszawa, do 65kg Emilia Płaszczyńska z Ostrołęki w kategorii 55 kg Agata Zjawińska z Katowic oraz Aleksandra Zajkowska z Łomży. W kata brąz zdobył Emil Słaboń z Bielska Białej.
Wśród najlepszych karateka Europy zadebiutowali na tak prestiżowych mistrzostwach reprezentanci Zakopiańskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Sensei Włodzimierza Weselskiego 4 Dan, mocno zaakcentowali swoją obecność na Mistrzostwach Europy wygrywając walki eliminacyjne i dochodząc do 1/8 finałów. Rafał Nędza 1 Dan uplasował się w 1/16 wygrywając walkę przed czasem, Robert Walczak 2 Kyu, Bartłomiej Weigel 2 Kyu wygrywając 2 walki przed czasem i plasując się na 5 miejscu, Anna Rosołowa 2 Kyu ostatecznie uplasowała się w finałowej 8.
Mistrzostwa Europy zostały profesjonalnie przygotowane przez Włoską Organizację Karate Kyokushin IKO prowadzoną przez Pełnomocnika Tokyo Honbu na Europę Shihan Tsutomu Wakuchi.