tu jesteś:   Strona główna

International Tournament Karate Kyokushin Praga 2011

Przeszło 320 zawodników z krajów Francji, Serbii, Ukrainy, Rosji, Węgier, Czech, Słowacji, Austrii oraz Polski stanęło w szranki w Międzynarodowym Turnieju w Pradze. Walki odbywały się w formule pełnego kontaktu. Drużyna Zakopiańskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzona przez Sensei Włodzimierza Weselskiego 4 Dan, wchodząca w skład Reprezentacji Polski, godnie zaprezentowała się przed czeską publicznością.

Rewelacją okazał się debiutujący w tak presiżowych zawodach Michał Groń zdobywając po niezwykle zaciętych pojedynkach srebrny medal i tytuł Vice Mistrza turnieju. Robert Walczak z powodu kontuzji uległ Rosjaninowi (Mistrzowi Świata juniorów). Julia Imioło wywalczyła punktowane 4 miejsce, a Jan Imioło uplasował się na 8 miejscu. Opiekę medyczną zapewnił dr Jacek Imioło.
Organizatorem mistrzostw była Czeska Federacja Karate Kyokushin prowadzona przez Sensei Jana Soukupa (Vice Mistrza Świata Open, finalistę formuły K1).
Zawodnicy Zakopiańskiego Klubu Karate Kyokushin w miesiącu maju wezmą także udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy Seniorów w Padwie (Włochy).