tu jesteś:   Strona główna

VIII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin

W dniu 2010-06-19 w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbył się VIII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu reprezentowane przez  sensei Ewę Pawlikowską 3 Dan oraz sensei Franciszka Kolasę 1 Dan. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Krawontka 4 Dan.

W turnieju wzięło udział 129 zawodników z 6 ośrodków: Zakopane, Kraków, Limanowa,  Nowy Sącz, Stary Sącz i Nowy Targ. Sędziowali: Andrzej Krawontka,
Włodzimierz Weselski, Józef Haszczyc, Andrzej Marmuszewski, Franciszek Kolasa, Mariusz Chrapek, Bożena Gąsienica-Łuszczek.
Sponsorami turnieju byli: Urząd Miasta Nowy Targ, Steskal Zbigniew, Steskal Ryszard,
Podczas Turnieju wszyscy zawodnicy mogli spróbować tradycyjnych lodów nowotarskich ufundowanych przez firmę: Cukiernia-Lodziarnia Andrzeja Jarkiewicza,
Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz koszulki z turnieju. Reprezentanci Zakopiańskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Sensei Włodzimierza Weselskiego 4DAN zdobyli rekordową ilość medali: 3 złote, 3 srebrne, 6 brązowych. Szczególnie cenne jest zwycięstwo w kategorii seniorów Open Rafała Nędzy, który w drodze do złotego medalu pokonał m.in. wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski oraz mistrza Europy Jakuba Lupę. W poszczególnych kategoriach nasi zawodnicy wywalczyli: